Semináře a kurzy pro zájemce i veřejnost

Natama se věnuje informování a vzdělávání jak široké veřejnosti, tak lidí, kteří se již pro náhradní rodičovství rozhodli a chtějí být dobře připraveni.


PŘEHLED OTEVŘENÝCH WORKSHOPŮ PRO VEŘEJNOST 2017

NATAMA Institut Výzkumu a vzdělávání ASTRA (Attachment, systém, trénink, rodičovství, autonomie)

pro Vás připravil vás otevřené semináře o důležitých a zajímavých tématech v oboru vývojové psychologie a péče o děti s raným traumatem a náhradní rodinné péče. Přednášejí specialisté na raný vývoj, attachment, výchovu a péči o děti. Workshopy jsou vhodné pro profesionály v oboru, rodiče a náhradní rodiče, učitele, zájemce a žadatele o náhradní rodinou péči a zaujatou veřejnost.

Přednášejí specialisté na raný vývoj, attachment, výchovu a péči o děti
Každý seminář-workshop / 4 vyučovací hodiny
Čas: 9:30 – 13:00
Místo: DOM Braunerova 22 Praha 8
Účastníci obdrží na vyžádání certifikát
Přihlášku si stáhněte na konci této stránky
Kompletně vyplněné přihlášky zasílejte v PDF na email: ondraskova@natama.cz

PODZIMNÍ SEMESTR

ATTACHMENT, VÝVOJ, VÝZNAM, PORUCHY A RODIČOVSTVÍ
26. září 2017 _ Petra Winnette

Teorie attachmentu je hlavní vývojnou teorií současnosti. Pochopení významu raného pouta mezi matkou, otcem a dítětem předurčuje emocionální a sociální vývoj dítěte, a také jaké vztahy bude mít v dospělosti. Attachment je vrozený systém zásadního významu. Lze ho narušit a také opravit. Seminář vám pomůže vědomě budovat jisté pouto mezi vámi a vaším dítětem.

PORUCHY CHOVÁNÍ A VÝVOJOVÉ TRAUMA A PRINCIPY LÉČENÍ V RODINĚ
10. říjen 2017 _ Petra Winnette

Odborníci na trauma popsali, jak komplexní následky bude mít dítě, které prožilo dlouhodobé nebo opakované zanedbání či trýznivé chování od svých rodičů nebo pečovatelů, nebo když jim bylo přítomno. Seminář vám pomůže pochopit vaše dítě s problémy s chováním a dozvíte se také, jak můžeme takovému dítěti pomoci.

HRANICE A LIMITY, TRESTAT, NETRESTAT A JAK NA TO
31. říjen 2017 _ Petra Winnette

Dítě má vrozenou potřebu žít v ohraničeném prostředí, v mezích. Jak je správně stanovit? Jak používat potrestání. Co funguje, co nefunguje a proč. Vývojové hledisko pomůže rodičům správně rozumět i správně jednat. Seminář vám pomůže stanovat hranice tak, aby fungovaly.

BIOLOGICKÉ A NÁHRADNÍ RODIČOVSTVÍ, VĚDA,  MÝTY  A PRAXE
14. listopad 2017 _ Petra Winnette, Petr Růžička

Adoptovat dítě nebo se stát pěstounem? Být pěstounem svého vnuka, neteři? Co to znamená? Jak to funguje? Co potřebujeme vědět? Nedocenitelný seminář pro všechny, kdo uvažují o náhradní rodinné péči, stali se neočekávaně náhradními rodiči nebo pracují v tomto oboru.

Napište nám zprávu