Budování citového pouta

Daniel A. Hughes:
BUDOVÁNÍ CITOVÉHO POUTA
Jak probouzet lásku v hluboce traumatizovaných dětech

V zimě 2005 jsem jela do finského Tampere na seminář Daniela Hughese o Dyadické vývojové psychoterapii (DDP). V té době to ještě nebyla moc známá metoda. Daniel mne zasáhl hned na místě. Věděla jsem, že má mimořádný vhled do duše dětí s traumatickou historií, hluboce s nimi cítí a umí jim pomoci. Seběhla jsem k podiu a řekla: „Pane doktore, přijedete prosím přednášet a vést výcvik do Prahy?“

Daniel Hughes pozvání laskavě přijal a vedl první výcvik v DDP v České republice v Natamě poprvé v roce 2006. Od té doby přijel ještě mnohokrát, účastnil se konferencí Institutu Natama a také účinkoval v dokumentu České televize Klíč o práci Natamy a terapii dětí s raným traumatem. Je mým učitelem a supervizorem a přítelem dosud.

Institut fyziologické socializace udělal skvělý počin, když vydal v českém překladu jeho nejznámější a výjimečnou knihu.

Dojemný a lidský příběh malé utrápené Katie na cestě do bezpečí a také příběh její nové pěstounské maminky, terapeutky a sociálního pracovníka je poutavým čtením od kterého se neodtrhnete a zároveň skvělou učebnicí terapie hluboce traumatizovaných dětí.

Petra Winnette, PhD

DOPORUČUJEME Z CELÉHO SRDCE

Knihu můžete zakoupit zde.