Semináře a kurzy pro zájemce i veřejnost

Natama se věnuje informování a vzdělávání jak široké veřejnosti, tak lidí, kteří se již pro náhradní rodičovství rozhodli a chtějí být dobře připraveni.


PŘEHLED OTEVŘENÝCH WORKSHOPŮ PRO VEŘEJNOST PODZIM 2018

NATAMA Institut Výzkumu a vzdělávání ASTRA (Attachment, systém, trénink, rodičovství, autonomie)

pro Vás připravila otevřené semináře o důležitých a zajímavých tématech v oboru vývojové psychologie a péče o děti s raným traumatem a náhradní rodinné péče. Naše workshopy a přednášky se opírají o vědecké výzkumy a zkušenosti z dobré praxe. Workshopy a konference jsou vhodné pro profesionály v oboru, rodiče a náhradní rodiče, učitele, zájemce a žadatele o náhradní rodinnou péči a zaujatou veřejnost.

Workshopy jsou vyprodány.

Otevřený workshop / 4 vyučovací hodiny / 9:30 – 13:00
Místo konání: DOM Braunerova 22 180 00 Praha 8
Účastníci obdrží certifikát.
Přihlášku si stáhněte níže.
Pokud si přejete platit fakturou, tak vyplňte pečlivě své fakturační údaje v Přihlášce!
Vyplněnou přihlášku zašlete na: ondraskova@natama.cz


ATTACHMENT V DOSPĚLOSTI: Jak ovlivňuje attachmentový styl naše dětství, náš dospělý život a schopnost být dobrým rodičem?
25.9.2018 úterý / PhDr. Petra Winnette, PhD.

Rané zkušenosti z dětství výrazně ovlivňují náš pozdější život. Podle toho jaký styl attachmentu dítě zažije, vyvine se u něj vnitřní pracovní model a stav mysli vzhledem k attachmentu (Bowlby, Ainsworth). Ten je již v dospělosti většinou neměnný. Jak to probíhá? Dá se to změnit?

ŘEŠENÍ KONFLIKTŮ MEZI LIDMI: Jde to?
6.11.2018 úterý / PhDr. Táňa Šišková

Většina lidí má za to, že konflikt je z podstaty špatná věc. Vědci ale říkají, že konflikt je zdravý a dává příležitost vyřešit problém. Je ale třeba umět konflikt správně pojmout. Workshop o zdravém a přínosném řešení konfliktů povede známá facilitátorka, mediátorka a lektorka PhDr. Táňa Šišková.

POMŮŽE PSYCHOTERAPIE? DDP - Specifická terapeutická pomoc pro děti s adversními dětskými zkušenostmi a jejich rodiče či pěstouny
4.12.2018 úterý / PhDr. Petra Winnette, PhD.

Vaše dítě se chová neobvykle? Máte z toho strach? Rodiče se v takové situaci mohou ocitnout docela snadno. Zejména adoptivní rodiče a pěstouni a jejich děti mohou potřebovat speciální pomoc. Daniel Hughes, PhD. vytvořil unikátní model terapie pro děti a rodiče zaměřený na attachment. Petra Winnette je přímou žačkou Daniela Hughese, certifikovaným psychoterapeutem DDP (DDPI, USA), a má mnoho let zkušeností. Workshop vám odhalí dimenze a principy efektivní terapeutické pomoci pro děti s adversními ranými zkušenostmi.

KONFERENCE Neurověda je věda o mozku, mysli a chování
Vědecké poznání o sociálně-emocionálním vývoji
Rozsah: 8 hodin
Cena: 1000 Kč
16.10.2018 úterý
Konference je vyprodána.

Konference seznámí účastníky s nejnovějšími poznatky neurovědy o vývoji mozku. Smyslem sociální vývojové neurovědy však není poznání činnosti mozku, ale hledání odpovědí na otázku, jak se vývoj a činnost mozku projevuje v mysli a v chování. Tentokrát se zaměříme na vědecké poznatky o emocionálně-sociálním vývoji. Závisí vývoj mozku na zkušenostech s vnějším prostředím? Jak tento tajemný proces probíhá?
PhDr. Petra Winnette, PhD.
A host na Skypu (v jednání): Nim Tottenham, PhD., profesorka Columbijské university a vedoucí laboratoře Developmental Affective Neuroscience Lab
Více ZDE
 

Napište nám zprávu

Vložením vzkazu nám poskytnete svoje jmeno, přímení a e-mailovou adresu. Budeme s nimi nakládat jako s Vašími osobními údaji. Informace o tom, jak chráníme Vaše osobní data, si můžete přečíst ZDE.