Média a videa

PODÍVEJTE SE ...

Dítě nezlobí, dítě se chová – Když se nepovedou první chvilky po narození, způsobí to problémy na celý život. Nebo ne? Povídají si psychoterapeuti Jan Vojtko a Petra Winnette v novém dílu série Samomluvy. (2018)

Je to fakt fér? – Petra Winnette v pořadu České televize na aktuální téma. (2017)

Dokument České televize Rané a vývojové trauma vám přiblíží neurobiologický význam individuální péče o dítě, kromě příspěvků odborníků uslyšíte také rodiče a maminku, která sama prožila první čtyři roky života v nemocnicích. Uslyšíte příspěvek Prof. Cyrila Höschla a Petry Winnette, PhD. (2016)

Dokument České televize V nejlepším zájmu dítěte vás zavede do kojeneckého ústavu a na návštěvu k přechodné pěstounce, budete sledovat, jak moc se liší péče o malé dítě u prvotního pečovatele a v ústavním prostředí. Uslyšíte argumenty profesionálů i politiků. (2016)

Nezisková organizace Natama
Česká televize natočila další dokument KLÍČ o práci Natamy. Tentokrát o PBSP terapeutické práci s dospělými, kteří měli těžké dětství. (2013)

Léčba poruch attachmentu — Institut NATAMA
Česká televize natočila dokument o terapii poruch citového pouta u dětí. (2012)

POSLECHNĚTE SI ...

Petru Winnette pozvala v srpnu do známého pořadu Host Radiožurnálu Patricie Strouhalová. V rozhovoru se věnovaly několika významným tématům spojeným s péči o děti: vývojem mozku, rodičovstvím, sdílenou péčí rodičů po rozvodu a dalším. Poslechněte si zde. (2017)

Petra Winnette hovořila v pořadu Českého rozhlasu Mikrofórum o tom, co je skutečně důležité v adopci a pěstounské péči. (2017)

Pořad Českého rozhlasu Vertikála o rodičovství gayských a lesbických párů.(2016)
V pořadu hovoří Doc. ThDr. Ivan (Odilo) Štampach (religionista), Prof. PhDr. Petr Weiss, PhD. (sexuolog), JUDr. Dagmar Raupachová (advokátka), dvě maminky Petra a Alžběta, PhDr. Petra Winnette, PhD. (srovnávací vědec, specialista na raný vývoj a trauma).

Petra Winnette hovořila v pořadu Dobrá vůle plus. Diskuze: Děti jako povolání, profese: máma. (2016)

Náhradní rodinná péče.  Poslechněte si hezký rozhovor paní redaktorky Hůlkové s Petrou Winnette o zajímavých aspektech a souvislostech náhradního rodičovství. (2016)

Nová rozhlasová stanice Českého rozhlasu nazvaná Plus nás požádala o účast na pořadu na téma péče o děti, kterým chybí rodiče. Paní redaktorka Eva Hůlková připravila krásných 45 minut mluveného slova. (2015)

Pořad Českého rozhlasu 2 Stříbrný vítr. Jaromír Ostrý si povídá se ženami, které mají duši. Rozhovor s Petrou Winnette. (2013)

Rozhovor rozhlasové stanice REGINA s Petrou Winnette o tom, proč děti nemají vyrůstat v dětských domovech a co to obnáší stát se pěstounem nebo adoptivním rodičem. Poslechněte si zde. (2014)

Pořad českého rozhlasu Je jaká je s Evou Kvasničkvou (2011)
Rozhovor s Petrou Vrtbovskou o dětech a náhradní rodinné péči (ještě před Novelou Zákona SPOD)

PŘEČTĚTE SI ...

V Pražském deníku vyšel nedávno rozhovor s Petrou Winnette na téma ztráty rodičů a vlivu, který takové trauma má na dítě. Článek si můžete přečíst  zde.