Natama Dohoda

Proč jsme tady?

Jedno oddělení Institutu Natama se dlouhodobě specializuje na rozvoj a podporu pěstounských rodin. V souladu s novelou Zákona o sociálně právní ochraně č.359/1999Sb. je Natama pověřenou organizací k uzavírání Dohod o výkonu pěstounské péče. Věříme, že odborná podpora a vyvážená odpovědná spolupráce s pěstouny podle potřeb svěřených dětí je velmi důležitá. Natama má v tomto oboru opravdu hodně zkušeností, poskytuje odbornou podporu a rozvojové programy pěstounům již od roku 2004.

Pro koho jsme tady?

Natama se soustředí zejména na odbornou podporu a provázení pěstounů na dlouhou dobu. Velmi si vážíme toho, když se lidé rozhodnout pečovat o děti u sebe doma a dát jim domov a rodičovskou péči a lásku, i když děti mají složitou historii, jsou v kontaktu se svojí původní rodinou a podobně. Často se jedná o příbuzné nebo jiné blízké dítěte, kteří požádali o svěření soud. Věnujme jim mnoho pozornosti a umíme jim pomoci.

Jak to funguje?

Mohou nás oslovit pěstouni, kteří v Natamě prošli přípravou a posouzením. Rovněž přivítáme i další pěstouny, kteří uváží, že se jim bude s námi dobře spolupracovat. Dohodu lze uzavřít po té, co je pěstounům dítě svěřeno do péče soudním rozhodnutím.

Každý se může objednat na nezávaznou informační schůzku a přijít si o všem pohovořit.

Telefon: 222 733 307

 

Napište nám zprávu

Vložením vzkazu nám poskytnete svoje jmeno, přímení a e-mailovou adresu. Budeme s nimi nakládat jako s Vašími osobními údaji. Informace o tom, jak chráníme Vaše osobní data, si můžete přečíst ZDE.