Zajímá Vás pěstounství nebo adopce? Řekneme Vám více!

Ctěte také:
Informace o adopci a pěstounství
Příprava žadatelů o adopci a pěstounskou péči 

For English speakers:
Applicants for adoption and fostering

Náhradní rodinná péče

„Jednou se nás na táboře zeptali, jak bychom mohli objet celý svět. Já jsem říkala, že bych obešla mámu s tátou, protože oni jsou můj celý svět.“ Dorotka, 10 let, do tří let dětský domov, od tří let dlouhodobá pěstounská péče

Některé děti se narodí lidem, kteří se o ně nepostarají. Někdy jen na krátko, někdy na dlouho a někdy se už nebudou o svého syna nebo dceru starat nikdy. Všechny tyto děti potřebují opravdovou mámu a tátu, rodinu, své místo na světě, kam patří, a je tam bezpečno. Dobrá rodina je jediným skutečně dobrým zařízením pro to, aby se dítě mohlo rozvíjet, být bezstarostné a spokojené, poznávalo svět a učilo se o sobě, druhých lidech a o světě. 

Vyspělé státy proto zřizují institut náhradní rodinné péče. Ten umožní, aby děti, které to potřebují, mohly žít a vyrůstat v dobré rodině. V České republice, jako v mnoha ostatních státech, je institut náhradní rodinné péče popsán v zákonech. Zákony rozlišují různé typy náhradní rodinné péče a taky proces, jak se dospělí lidé stanou náhradními rodiči a jak se dítě dostane do náhradní rodiny.

Více o adopci a pěstounství se dočtete ZDE.

Přijďte si popovídat: Nezávazná a soukromá konzultace s odborníkem

Chceme adoptovat dítě…, chceme se stát pěstouny…

Lidé se nacházejí ve velmi různých situacích, když uvažují o přijetí dítěte do své rodiny. Možná jste se rozhodli adoptovat dítě už jako malí. Zdá se, že nebudete mít své biologické děti a toužíte být rodiči. Jste gayský nebo lesbický pár a těšíte se na rodičovskou péči a starost o dítě. Jste známí nebo vzdálení příbuzní dítěte, jehož rodina se vážně rozpadla, rodiče se nemohou nebo nechtějí starat…

Přijďte si popovídat o tom, co můžete udělat, jaká je vaše právní situace, o čem byste měli vědět a uvažovat dříve, než uděláte další kroky. Jsme tu pro Vás. Vážíme si všech, kteří si přejí vědět co nejvíce. Natama poskytuje odborné poradenství o náhradním rodičovství již čtrnáctý rok. Jsme předními odborníky v tomto oboru, budeme vám umět odpovědět na většinu vašich otázek nebo vám pomůžeme najít dalšího specialistu. Konzultace jsou nezávazné a důvěrné, bude se vám věnovat zkušený odborník. Konzultace jsou bezplatné.

Přijďte se dozvědět více: Otevřené semináře, workshopy, konference

Mozek a dítě v raném vývoji, sociální a emocionální vývoj dítěte, pouto mezi dítětem a rodičem (attachment), biologická rodina dítěte v adopci a v pěstounské péči, jak s dítětem mluvit o začátku jeho života a o adopci, co dělat na začátku… Přejeme si, abyste byli úspěšnými rodiči a měli šťastnou a spokojenou rodinu. Natama čerpá ze zahraničních i českých zdrojů a předává znalosti i dovednosti dál. Věříme tomu, že žadatelé i náhradní rodiče se mají dozvědět kvalitní a relevantní informace, aby se mohli správně rozhodnout. V povinné přípravě nemusí být čas a prostor na hlubší poznání a poznatky současné vědy. Naše semináře a workshopy jsou zajímavé a určitě se vám budou moc hodit.

Kontaktujte nás, prosím, takto:

Vložením vzkazu nám poskytnete svoje jmeno, přímení a e-mailovou adresu. Budeme s nimi nakládat jako s Vašími osobními údaji. Informace o tom, jak chráníme Vaše osobní data, si můžete přečíst ZDE.