Kampaň Osvěta 2022

Jak je důležité míti rodiče


Každý člověk byl někdy dítětem a každý se narodil rodičům. Od narození do dospělosti vede pro člověka velmi dlouhá cesta. Lidský mozek se vyvíjí do své plné zralosti asi 25 let, a po celou dobu dítě a mladý člověk potřebuje rodiče. Na začátku je na nich zcela závislý, a později jsou mu rodiče zdrojem zkušeností a „lešením“, pojistkou, když dělá svoje první samostatná rozhodnutí. Lidští rodiče investují do svých dětí obrovské množství času a energie. Mezi rodiči a dítětem se rozvine výjimečný blízký vztah, který trvá celý život.

V letošní kampani OSVĚTA 2022 se budeme věnovat významu rodičovství. Každé dítě potřebuje rodiče. A některé děti potřebují pěstounské rodiče. Chcete se dozvědět víc?

Tady je naše letošní menu:

 • VIRTUÁLNÍ KONFERENCE NATAMA 2022 "Různé stránky rodičovství"
  Poslechněte si v klidu doma on-line 4 přednášky, které dohromady tvoří jednodenní konferenci na téma rodičovství, významu rodiče pro vývoj dítěte, rodiče, dítě a internet, vývoje mozku, když rodič na začátku chyběl. Přednáší PhDr. Petra Winnette, PhD, profesor Jan. M. Stránský, Nim Tottenham, PhD.  ZDE
 • UDĚLEJTE SI DOMA MALÝ TEST
  Co nám říká věda o rodičovství? Zkuste si v klidu odpovědět na otázky a získejte správné odpovědi  ZDE
 • CITYLIGHTY V PRAZE
  Zastavte se u našich Citylightů v pražských ulicích. Věříme, že osloví a bude inspirovat co nejvíce rodičů a veřejnost.
 • STÁHNĚTE SI OSVĚTOVÝ PLAKÁTEK
  Jak je důležité míti rodiče  ZDE
 • VYŠEL ALMANACH O DĚTECH A LIDECH PRO ROK 2022
  V roce 2022 na téma: Co je a co není porucha attachmentu. Toto téma je zejména důležité pro adoptivní rodiče a pěstouny, a všechny, kteří o náhradní rodinné péči přemýšlejí. Brzy bude online.
 • ROZHOVOR O PĚSTOUNSKÉ PÉČI
  Michaela Wicki, výkonná ředitelka Natamy, mluví o pěstounské péči, o přípravě a doprovázení lidí, kteří se rozhodnou osvojit si dítě z dětského domova nebo kojeneckého ústavu, ale také o tom, jaké jsou představy pěstounů a jakou zkušenost mají s anglicky mluvícími páry.  ZDE
Aktivity projektu Osvěta 2022 jsou podpořeny z grantového programu Rodinná politika MHMP.